Jak schudnąć na wiosnę?

21.03.2019

Wiosna sprzyja zmianom, również tym w zakresie wyglądu i kondycji fizycznej. Po zimie chcemy wyglądać lepiej i zrzucić zbędne kilogramy.

Wiele jest deklaracji, a rzeczywistość czasami bywa inna.

Tarnowianie, z którymi rozmawialiśmy mówią, że często brakuje czasu, aby zadbać o dobrą kondycję, inni twierdzą, że to kwestia dyscypliny.

– Nie mam czasu na bieganie i ćwiczenia, ale tutaj koleżanka zaczęła chodzić od wczoraj na siłownię. – Biegać nie biagam. – Nie mam czasu. – Musiałbym chyba o piątej biegać. – Tak na rozgrzewkę to można, ale tak dłużej to nie żeby zmęczonym nie być. – Kiedyś chodziłam na siłownię i faktycznie jak jest wiosna to ten klimat bardziej sprzyja. – Codziennie chodzę od 5 do 10 kilometrów i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, jem dwa razy dziennie i tyle, super się czuję. Oczywiście rano też jest gimnastyka, to jest kwestia tylko oczywiście dyscypliny.

Katarzyna Pasula, trenerka fitness, pasjonatka sportu i zdrowego stylu zachęca do porannej aktywności fizycznej, szczególnie teraz jeszcze w chłodniejsze poranki.

– Ktoś kto wychodzi, uprawia aktywność fizyczną, ponieważ chce zeszczupleć, zbić te kalorie, właśnie chłód powoduje, że szybciej je spalamy, a dwa krótszy trening jest bardziej skuteczny jeżeli chodzi o spalanie kalorii, wychodzić rano, z resztą ta poranna aktywność jest najzdrowsza. Polecam wcześniej wstać z łóżka i pobiegać, iść na kije a nie zostawiać tego na koniec dnia.

Po zimowym uśpieniu, gdy przyroda budzi się do życia łatwiej zmotywować się do aktywności fizycznej.

Regularne uprawianie sportu w połączeniu ze zdrowym odżywianiem to skuteczna metoda na schudnięcie i utrzymanie właściwej wagi – radzą specjaliści.

Posłuchaj:
Tarnowianie
Katarzyna Pasula
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN