Jarosław Kaczyński zachęcał do udziału w wyborach do Europarlamentu [ZDJĘCIA]

01.05.2019

– Unia jest bardzo potrzebna w Europie, ale wymaga zmian – mówił podczas konwencji wyborczej w Tarnowie, Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkania z mieszkańcami zachęcał do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu.

– Od wyniku głosowania zależy, jak wielkie zmiany nastąpią również i w Polsce – mówił podczas wizyty w Tarnowie Jarosław Kaczyński. – To będzie długi, trudny proces, ale trzeba maszerować w tym kierunku. Także dlatego, że jeżeli te dwa procesy się jakoś zgrają – ten proces zmian w Polsce i w zmian w Europie, to uzyskamy tą pełną synergię, tą pełną efektywność. Dla naszej Ojczyzny i naszej Europy. Europa może stać się wielka i powinna dawać przykład światu – dodaje Jarosław Kaczyński.

Lider listy Prawa i Sprawiedliwości w województwach małopolskim i świętokrzyskim wicepremier Beata Szydło uważa, że Unia Europejski musi szanować i traktować równo wszystkie kraje członkowskie. – Chcemy aby Unia Europejska traktowała równo wszystkich. Naszym obowiązkiem jest myśleć i troszczyć się o rozwój Unii Europejskiej. O to by Unia Europejska była bezpieczna, żeby była sprawiedliwa dla swoich członków. Żeby była równa dla Europejczyków. I żeby pochylała się nad sprawami ludzi mieszkających w niej – dodaje wicepremier Szydło.

W spotkaniu w Tarnowie uczestniczył również europoseł PiS prof. Ryszard Legutko. Współprzewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim zapewniał, że Polska może mieć duży wpływ, na przyszłe losy innych krajów unijnych. – Jesteśmy nadal tym krajem, który ma bardzo silne związki z Europą. My jesteśmy rzeczywiście tą prawdziwą Europą. Bo widzimy że w Unii Europejskiej są równi i równiejsi. Widzimy również że Europa Wschodnia przez długi czas była traktowana jako ten krewny ubogi, któremu od czasu do czasu daje się jakieś dobre rzeczy – dodaje Ryszard Legutko.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Na liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się również posłowie m.in. Włodzimierz Bernacki, Maciej Cieślak czy też Arkadiusz Mularczyk.

Posłuchaj:
Jarosława Kaczyńskiego
Beaty Szydło
Ryszarda Legutki
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN