Jerzy Gwiżdż wkracza do walki o fotel prezydenta

28.08.2018

Chce budować, remontować, ukwiecić i promować miasto. Między innymi z taki propozycjami dla Nowego Sącza do wyborów samorządowych idzie Jerzy Gwiżdż. Obecny wiceprezydent miasta oficjalnie potwierdził we wtorek (28.08), że wystartuje w walce o stanowisko prezydenta Nowego Sącza.

Jerzy Gwiżdż podczas spotkania z dziennikarzami podkreślił, że jest bezpartyjny i nie będzie szukał poparcia u polityków. – Założyłem sobie, że w wyborach samorządowych nigdy nie będę prosił żadnej partii, ani urzędującego prezydenta o poparcie i namaszczenie. Zdaje sobie sprawę, że jestem osobą znaną w mieście, dlatego na pewno będę atakowany przez innych kandydatów. Jednak chcę przypomnieć, że popularność i znaczenie człowieka nie mierzy się przez liczbę przyjaciół, tylko tych którzy przeciw mnie występują – dodaje Jerzy Gwiżdż.

Wiceprezydent odniósł się również do obietnic składanych przez innych kandydatów na urząd prezydenta. – Chcę przytoczyć słowa Margaret Thatcher, byłej premier Wielkiej Brytanii, która skierowała je do swoich obywateli: „Jeżeli rząd mówi że coś Ci dał to znaczy, że zabrał Tobie, bowiem żaden rząd nie ma własnych pieniędzy”. Chcę te słowa przenieść do Nowego Sącza. Jeśli ktoś powie mieszkańcom, że może im coś dać, to znaczy, że po prostu zabierze obywatelom pieniądze. Bardzo proszę o tym pamiętać i nie dać się oszukać – dodaje.

Jerzy Gwiżdż przekonywał, że chce dokończyć już rozpoczęte i zaplanowane inwestycje. Chciałby również wzmocnić straż miejską, kosztem likwidacji innych stanowisk urzędniczych, oraz skupić się przede wszystkim na budowaniu miasta, które będzie ośrodkiem akademickim, turystycznym i przemysłowym.

Zadeklarował również, że wprowadzi ulgi dla osób segregujących odpady i zniesie ryczałtową opłatę za wywóz nieczystości. Chce również współpracować z przedsiębiorcami i nie ma w planie podnosić podatków.

Jerzy Gwiżdż funkcję wiceprezydenta sprawuje od 8 lat. Między 1990 i 1994 rokiem był już prezydentem miasta.

O fotel prezydenta miasta powalczą jeszcze: Iwona Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Zegzda z Koalicji Obywatelskiej, Ludomir Handzel z Koalicji Nowosądeckiej i Rafał Skąpski z SLD. Z własnego komitetu wystartują: Krzysztof Głuc i Małgorzata Belska.

Posłuchaj:
Jerzy Gwiżdż
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN