Jest droga, nie ma znaków

11.08.2018

Na ulicy Kochanowskiego w Tarnowie kilka tygodni temu położono nową nawierzchnię, ale nie ma jeszcze oznakowania poziomego.

Mieszkańcy zastanawiają się jak poruszać się w tym miejscu. – Nie ma żadnego znaku, nie ma pasów, nie ma nic. Nie ma przejścia, na drugą stronę ulicy jest ciężko przejść, a żeby dziecko przeszło to już mowy nie ma. – Znaków nie ma, nie ma nic. Miały być gdzieś tu pasy narysowane, nie ma, powinna być linia ciągła podwójna. – Tak, zwłaszcza tutaj na tym zakręcie, który jest jakby główną drogą, tam przejście będzie utrudnione dla pieszych.

Daniela Motak, rzeczniczka tarnowskiego magistratu zapewnia, że oznakowanie niebawem się pojawi. –Oznakowanie poziome na ulicy Kochanowskiego rzeczywiście się pojawi. W tym momencie rzeczywiście jeszcze go nie ma, ale to dlatego, że trwają jeszcze ostatnie wykończeniowe prace, zarówno te prowadzone przez kolejarzy, jak i prowadzone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Po ich zakończeniu znaki poziome, czyli linie na jezdni, ale też znaki oznaczające zjazdy dla rowerów z pewnością się pojawią – informuje.

Jak dodaje Daniela Motak, przejście dla pieszych zostanie namalowane na wysokości ulicy Konopnickiej, niedaleko zatoki autobusowej. Zostanie to wykonane po zamontowaniu odpowiedniego oświetlenia w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN