Jeszcze nie dostali kart, a już otrzymają zastępcze

12.02.2020

Mieszkańcy Nowego Sącza muszą liczyć się z kolejnym opóźnieniem związanym z wydawaniem Karty Nowosądeczanina. Jak wiecie z naszych wiadomości w ostatnim czasie to koronawirus okazał się problemem. Ze względu na epidemię groźnej choroby w Azji Wschodniej, fabryki zostały zamknięte na kilka tygodni. – W nich produkowane były czipy do Kart Nowosądeczanina – tłumaczył wiceprezydent Artur Bochenek.

Na spotkaniu informacyjnym, na które nie zostały zaproszone media, zespół zajmujący się pracą przy karcie wyjaśnił co zamierza zrobić z problemem.

Od dnia 24 lutego będą wydawane karty zastępcze. Będą one uprawniały do bezpłatnej komunikacji miejskiej, 90 minut darmowego parkowania, a także zniżek na basen miejski. Karty zastępcze nie będą jednak honorowały zniżek u partnerów programu. Operator, czyli Spółka MPK poinformuje państwa o terminie i miejscu odebrania tymczasowej karty – mówiła wiceprzewodnicząca zespołu ds. Projektu Karty Nowosądeczanina Anna Bednarczyk-Maśko.

Z opublikowanej na stronie urzędu informacji dowiadujemy się, że miasto o problemach związanych z funkcjonowaniem parkomatów dowiedziało się wczoraj.

Poinformowałem producenta tych urządzeń o problemie i zobowiązałem do natychmiastowego usunięcia awarii. W dniu dzisiejszym wszystkie parkometry zostały naprawione – powiedział przewodniczący zespołu ds. Projektu Karty Nowosądeczanina Jacek Żelasko.

Nie wiadomo ile będzie kosztować emisja takich zastępczych kart, ani kiedy będą one zastąpione prawdziwymi. Pytania kierujemy dziś do biura prasowego UM NS.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN