Gdzie jeszcze pojeździmy na nartach?

27.03.2019

Sezon narciarski w regionie sądeckim już prawie dobiegł końca. Większość stacji narciarskich zamknęło już trasy i wyciągi, ale są wyjątki. 

Rytro, Cieniawa, Tylicz, krynickie Słotwiny, Kamianna i Piwniczna – to miejsca, w których sezon zjazdów na nartach już się zakończył. Co prawda wiosna ma to do siebie, że są jeszcze chłodniejsze dni i przymrozki, ale duża liczba ciepłych dni siała spustoszenie na trasach pokrytych śniegiem.

Ale są jeszcze pozytywy.

Dalej jeździ się na Jaworzynie Krynickiej, ale tylko na trasie nr 1 i szkoleniowej. Pokrywa śnieżna od 20 cm do pół metra śniegu. Wierchomla uruchomi wyciągi jeszcze raz w weekend czyli 30 i 31 marca.

Jak przekonuje ratownik GOPR i instruktor narciarstwa Maciej Więcek, wiosenna jazda ma swój urok, ale jest tez wymagająca.

– Warunki są coraz trudniejsze. Dla wielu jest to gratka, ale początkujący musza bardzo uważać. Wszystkim zalecamy ostrożność. Na stoku robi się miękko, śnieg jest ciężki. Trzeba dużo umiejętności i siły, by poradzić sobie w takich warunkach.

Sezon narciarski zakończył się już w regionie limanowskim i w Pieninach. Na pograniczu Gorców i Pienin w środku Czorsztyn Ski wyciągi mają ruszyć jeszcze w czwartek i będą czynne do niedzieli (31.03).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Nowak-Curyło, Damian Kiwior
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN