Jeszcze w tym roku będzie droga w Łukowej [WIDEO]

22.05.2020

Na tę inwestycję mieszkańcy gminy Lisia Góra czekali od lat. Wójt Arkadiusz Mikuła, który był gościem porannej rozmowy Słowo za Słowo zapewnił, że remont ruszy niebawem. Gmina otrzymała dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, a to oznacza że można przystąpić do prac.

– Długo wyczekiwana droga w Łukowej tzw. Królówka będzie budowana w tym roku. Bardzo się cieszę, bo to droga o którą wiele lat walczyliśmy. Były duże batalie formalno – prawne z uwagi na nieuregulowany stan prawny oraz dawne zaniedbania. Natomiast udało się, mamy tytuł prawny do gospodarowania tą nieruchomością, stąd wniosek o dotację – pozytywnie rozpatrzony. I bardzo się cieszę, że w zasadzie jesteśmy już po otwarciu przetargu. Wybieramy najkorzystniejszą ofertę i będziemy tą drogę w tym roku realizować.

Termin realizacji określony jest do października. Wójt liczy jednak, że mieszkańcy przejadą po nowej drodze już pod koniec wakacji.

Dotacja, którą gmina otrzymała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych wynosi 107 tys. złotych. Gmina starała się o 250 tys. zł.

Z własnego budżetu gmina będzie musiała wyłożyć około 150 tys. złotych.

Posłuchaj:
Arkadiusz Mikuła
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN