Jeszcze w tym roku wejdą w życie zmiany w egzaminach na prawo jazdy

14.05.2019

Ministerstwo Infrastruktury proponuje by te odbywały się o dokładnie wyznaczonej godzinie.

Dodatkowo jeden egzaminator będzie mógł przeprowadzić tylko osiem egzaminów dziennie. – Obecnie nie ma wprowadzonych limitów i to może wydłużyć kolejki po prawo jazdy – mówi dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Paweł Gurgul.

– Zdarzają się dni, gdzie tych egzaminów może być nawet 12. Wszystko zależy od tego, jak osoba jedzie, ile wyników negatywnych jest na placu manewrowym. Wtedy egzamin trwa zdecydowanie krócej, niż ten na placu oraz przejazd przez miasto. Najlepiej byłoby zatrudnić nowych egzaminatorów jednak musimy się zastanowić i sprawdzić finanse czy będzie nas na to stać.

Obecnie kandydaci na kierowców w tarnowskim ośrodku oczekują na pierwszy egzamin około dwóch tygodni. Po wprowadzeniu zmian, czas ten może się wydłużyć nawet do miesiąca.

Każdy podchodzący do egzaminu będzie musiał przyjść o wyznaczonej godzinie – dodaje Paweł Gurgul.

– W tej chwili mogą zdarzyć się sytuacje, że osoba jest umówiona na konkretną godzinę, ale będzie egzamin odbywał się później niż ta ustalona godzina. Zamiarem ministerstwa jest to, żeby te osoby wchodziły punktualnie, żeby się nie stresowały może tym oczekiwaniem na egzamin. Niekorzystna może być też zmiana dla tych osób, bo okres oczekiwania może się wydłużyć.

W tarnowskim Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego obecnie pracuje 14 egzaminatorów. Na decyzję 0 tym czy zatrudnieni zostaną dodatkowi, dyrekcja placówki ma czas do końca roku. Bowiem proponowane przez ministerstwo zmiany mają wejść w życie od 1 stycznia 2020 roku.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - ks. Mirosław Król
play
Słowo za Słowo (NS)- Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN