Kacperek potrzebuje pomocy

10.05.2018

Kacper Pluta ma 10 lat i od roku walczy z groźnym przeciwnikiem – chorobą genetyczną sprężoną z chromosomem X. Chłopiec z dnia na dzień ma coraz większe problemy z chodzeniem, traci też słuch i wzrok.

Ratunkiem dla Kacperka jest terapia komórkami macierzystymi w lubelskim szpitalu. – Kacperek kuracje może rozpocząć w lipcu – wyjaśnia Patrycja Pluta, mama Kacperka. – Kuracja nie jest refundowana przez NFZ, więc rodzina musi zebrać jak najszybciej 50 tys. złotych. Kacperek musi mieć podanych pięć dawek – dodaje.

W pomoc chłopcu włączyło się stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” działające przy dębickiej szkole specjalnej. – Utworzono konto na facebooku „Podaruj Życie Kacperkowi”, gdzie można licytować różne rzeczy – mówi Aneta Żądło nauczycielka Kacperka. – W szkolnej pracowni gospodarstwa domowego pieczone są pierniczki okolicznościowe. Będą organizowane też zbiórki do puszek, ale póki co załatwiamy sprawy formalne w tym temacie – informuje nauczycielka.

Kacperek jest także pod opieką Fundacji Śnieżki Twoja Szansa. Każdy kto zechce pomóc choremu dziecku może wpłacać pieniądze na konto.

Posłuchaj:
Patrycja Pluta
Aneta Żądło
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN