Na Kamienicy w Nowym Sączu powstanie most tymczasowy

26.06.2020

Na Kamienicy powstanie most tymczasowy – mówił dziś w porannej rozmowie RDN, Ludomir Handzel prezydent Nowego Sącza. Przeprawa, która prowadzi do Kamionki w poniedziałek została zamknięta do odwołania. Było to konieczne ze względu na wysoki poziom wód w rzece po obfitych opadach deszczu. Prezydent Ludomir Handzel zapowiada, że projekt na nowy most już jest od lutego tego roku, ale władze czekają na dofinansowanie z funduszy usuwania klęsk żywiołowych. Na czas budowy nowego mostu zapowiada, że powstanie tymczasowy.

– Propozycję, którą złożyłem panu wojewodzie to jest uruchomienie mostu zastępczego z Rezerw Materiałowych państwa. Są takie mosty metalowe, skręcane, który za pomocą wojska można byłoby szybko zmontować. Czekam na opinie pana wojewody. Jestem cały czas gotowy do działania – docelowego czyli budowy nowego mostu, ale także tymczasowego, bo taka przeprawa będzie gotowa na czas budowy nowego mostu.

Taką propozycję na rozwiązanie problemu mieszkańców, którzy dziś muszą nadkładać drogi jadąc do Nowego Sącza, mieli też radni PiS. Padła również propozycja uruchomienia pociągów przez znajdujący się niedaleko most kolejowy. Tego pomysłu prezydent nie popiera.

Według deklaracji prezydenta już za około miesiąc ma powstać most tymczasowy, a budowa nowej przeprawy na stałe ma się zakończyć w lutym przyszłego roku.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN