Kim są kandydaci do Sejmiku Województwa Małopolskiego z okręgu 6?

02.10.2018

Mieszkańcy powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego, w tegorocznych wyborach samorządowych będą wybierać spośród 90 osób ubiegających się o mandat radnego sejmiku województwa małopolskiego.

Kandydatów wystawiło 12 komitetów. Wśród nich jest komitet Prawo i Sprawiedliwość, gdzie jedynką na liście został Grzegorz Biedroń, dotychczasowy radny sejmiku i były prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów.  – Chcielibyśmy, żeby działania rządu – szczególnie dotyczące rodziny i wszystkich mieszkańców Małopolski – były wspierane przez fundusze województwa – dodaje.

Na liście znalazł się również obecny radny wojewódzki Witold Kozłowski. Nie zabrakło także radnego miasta Nowego Sącza Patryka Wichra, czy dyrektor małopolskiego oddziału PFRON Marty Mordarskiej.

Władzy w sejmiku województwa łatwo nie oddadzą na pewno Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Tym razem pod szyldem koalicji obywatelskiej jedynką z okręgu 6, będzie dotychczasowy radny Nowego Sącza Piotr Lachowicz. – Jednym z naszych działań jest przeciwdziałanie monopartyjności w Polsce, czyli opanowaniu przez jedną partię wszystkich organów i jednostek samorządu terytorialnego – przekonuje Lachowicz.

Z listy Koalicji Obywatelskiej wystartują również Waldemar Olszyński, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu czy Jacek Gwóźdź, lider miejskich struktur Nowoczesnej.

Osobno swoich kandydatów do sejmiku wystawiło PSL. Tam na dwóch pierwszych miejscach znaleźli się obecni radni Stanisław Pasoń i Urszula Nowogórska.

8 kandydatów do sejmiku województwa małopolskiego wystawiło również stowarzyszenie Wspólna Małopolska. Jedynką na liście został Krzysztof Mróz, prezes sądeckiej firmy Park M.

Jak przekonuje, w swojej pracy chciałby się skupić na planowaniu inwestycji w Małopolsce, a szczególnie pracą związaną z architekturą krajobrazu i jej uporządkowaniem. – Interesuje mnie szeroko pojęta architektura przestrzeni i ład przestrzenny. To wszystko wpływa na to, jak nam się żyje – wyjaśnia Krzysztof Mróz.

Spośród tych wszystkich kandydatów jedynie 6 osób otrzyma mandat radnego. Trzeba pamiętać o tym, że wybory do sejmiku mają największą ilość głosów nieważnych. W poprzednich wyborach unieważniono ponad 16% wszystkich oddanych głosów na radnych wojewódzkich w Małopolsce.

Pełna lista kandydatów do sejmiku z okręgu 6 (powiat nowosądecki, limanowski i gorlicki). Obok nazwiska kandydata podany jest wiek i miejsce zamieszkania:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1. WILK Anna Maria, 64, Limanowa
2. KRUCZEK Józef Grzegorz, 63, Nowy Sącz
3. KMAK Krzysztof Paweł, 54, Nawojowa
4. ŚWIGUT Aleksander Paweł, 45, Siołkowa
5. PŁAWECKA Anna, 27, Binczarowa
6. SKRABA Rafał Grzegorz, 27, Kąclowa
7. SŁABY Marta, 39, Żeleźnikowa W
8. DUTKA Grzegorz Sławomir, 43, Ropica Polska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. PASOŃ Stanisław Wojciech, 57, Moszczenica Niżna
2. NOWOGÓRSKA Urszula Teresa, 40, Świdnik
3. KĄDZIOŁKA Wiesław Stanisław, 60, Nowy Sącz
4. GAWLIK Michał Rafał, 52, Moszczenica
5. WODA Andrzej Władysław, 70, Klimkówka
6. WRÓBEL Małgorzata Anna, 48, Stary Sącz
7. STASZYŃSKA Monika Alicja, 45, Bystre
8. DULKIEWICZ Agnieszka Barbara, 48, Krynica-Zdrój

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. LACHOWICZ Piotr Michał, 51, Nowy Sącz
2. JANCZY Robert Karol, 44, Tymbark
3. RUCHAŁA Elżbieta Joanna, 36, Świdnik
4. MILLER Maria Magdalena, 58, Kwiatonowice
5. UCHERSKI Edward Bolesław, 67, Nowy Sącz
6. GWÓŹDŹ Jacek Józef, 47, Librantowa
7. WĄSOWSKA-SCHIRMER Halina Maria, 52, Moszczenica
8. OLSZYŃSKI Waldemar Paweł, 54, Korzenna

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. JASNOSZ Michał Wilhelm, 70, Krynica-Zdrój
2. JURCZAK Jerzy Antoni, 74, Nowy Sącz
3. JAWORSKI Krzysztof, 70, Limanowa
4. JANKOWSKI Jerzy, 67, Mała Wieś
5. JĘDRZEJOWSKA FUGIEL Małgorzata Zofia, 45, Gorlice
6. SKOPOWSKA Agnieszka Katarzyna, 46, Limanowa
7. RAJSKA Katarzyna Maria, 37, Nowy Sącz
8. JANECZEK Franciszek Władysław, 78, Kobylanka

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

1. BUDACZ Dorota Ewa, 31, Nowy Sącz
2. KMAK Maciej Janusz, 32, Nowy Sącz
3. STASIK Iwona Ewa, 25, Kraków
4. WITKOWSKI Marek Bartłomiej, 41, Nowy Sącz
5. KARASIŃSKA Anna Katarzyna, 38, Nowy Sącz
6. KARCZEWSKI Michał, 25, Kraków

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

1. GŁĄB Rafał Grzegorz, 29, Lipnica Wielka
2. LACHNER Krystian Wojciech, 31, Nowy Sącz
3. KOTOWICZ Natalia Magdalena, 23, Kraków
4. GĄSIOR Wiesława, 47, Rzepiennik Biskupi
5. RUTKA Waldemar Janusz, 51, Cięzkowice
6. RUTKA Małgorzata Maria, 50, Ciężkowice
7. KOZIOŁ Wojciech Paweł, 39, Zgłobice
8. KUREK Janusz Marcin, 40, Tarnów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15

1. TOMOŃ Katarzyna Joanna, 40, Nowy Sącz
2. PAWLIKOWSKI Sławomir Gabriel, 48, Łabowa
3. SOKOŁOWSKA-WOŹNIAK Justyna Ewa, 42, Nowy Sącz
4. SARNA Krzysztof Marcin, 23, Boguszowa
5. CHAIŃSKI Wiesław Tomasz, 44, Limanowa
6. MARSZAŁ-KOCZENASZ Anita Joanna, 34, Nowy Sącz
7. LENARD Piotr Łukasz, 23, Strzeszyn
8. RUTKOWSKI Sebastian Dawid, 29, Nowy Sącz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

1. LAZAR Radosław Ryszard, 53, Nowy Sącz
2. MIREK Grzegorz, 28, Nowy Targ
3. SPRINGWALD Marek Jerzy, 24, Kraków
4. MAŁCZYK Wioletta Liliana. 41, Wysiołek Luborzycki
5. PAŁKA Karolina, 24, Babice
6. JARECKA Bożena Janina, 60, Mordarka

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. BIEDROŃ Grzegorz Janusz, 56, Limanowa
2. WÓJTOWICZ Jadwiga Teresa, 56, Gorlice
3. MORDARSKA Marta, 54, Nowy Sącz
4. KOZŁOWSKI Witold Rafał, 60, Brzezna
5. WICHER Patryk Tomasz, 32, Nowy Sącz
6. WALICKI Tomasz Stanisław, 36, Grybów
7. GANCARCZYK Karolina Elżbieta, 28, Zalesie
8. SZCZYGIEŁ Paweł, 44, Mostki

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

1. GRUSZKA Patrycja Manuela, 24, Czarny Dunajec
2. PSTRĄG Łukasz Piotr, 34, Jodłówka
3. WIŚNIOWSKA Małgorzata Bożena, 52, Brzesko
4. LESIAK Stanisław, 66, Skawina
5. STRYSZOWSKA Oliwia Natalia, 20, Modlnica
6. LUTY Sławomir Aleksander, 35, Zofipole
7. PYREK Małgorzata, 26, Zakliczyn
8. RUTKOWSKI Sebastian Dawid, 29, Nowy Sącz

KOMITET WYBORCZY „WSPÓLNA MAŁOPOLSKA”

1. MRÓZ Krzysztof Jan, 47, Stary Sącz
2. KOŚCIÓŁEK Paulina Arleta, 42, Chełmiec
3. PÓŁCHŁOPEK Małgorzata Krystyna, 66, Krynica-Zdrój
4. BUDZIAK Iwona Dorota, 43, Gorlice
5. DĄBROWSKA Krystyna, 64, Chełmiec
6. TALAR Antoni, 58, Młyńczyska
7. KANTOR Tadeusz Jan, 52, Korzenna

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ISKRA

1. WAC-WŁODARCZYK Maciej, 46, Kraków
2. KUCHARSKI Wojciech, 48, Zalas
3. ŻELAZNY Władysław, 86, Borzęta
4. KOCZANOWSKA Lucyna Bronisława, 63, Kraków
5. MADEJ Jolanta Agata, 52, Borzęta
6 PATER Alicja Mariola, 70, Kraków
8 PODOBIŃSKA Alicja Maria, 51, Nowy Sącz

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Rozgryźć Kościół - Jerzy Maślanka
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Stanisław Banach
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30