Po Kartę Nowosądeczanina trzeba zgłosić się o wskazanej godzinie. MPK wznowiło jej wydawanie

22.04.2020

Karty Nowosądeczanina znów będą wydawane. Trzeba będzie się po nie zgłosić w odpowiednim dniu i o wyznaczonej porze. Jak wiecie z naszych wiadomości, spółka MPK, która zajmuję się drukiem kart i ich wydawaniem w zeszłym miesiącu z powodu ogłoszenia stanu epidemii zamknęła Punkty Obsługi Klienta.

To oznaczało, że niemożliwe stało się nie tylko wyrabianie nowych biletów miesięcznych ale też zawieszenie wydawania kart. Teraz to się zmienia.

W tej chwili będzie to wyglądało tak, że mieszkaniec będzie dostawał informacje albo telefoniczną albo SMS-ową, że np. karta jest do odbioru o godzinie 15.00 w punkcie przy ul. Piotra Skargi albo dworcu MPK i wtedy może się zjawić. Oczywiście jeśli się nie zjawi to nic się nie stanie. Będą kolejne terminy.

Do początku epidemii Nowy Sącz wydał około 10 tysięcy kart. – W magazynie gotowych jest już kolejnych 16 tysięcy kart – informuje prezydent Ludomir Handzel.

Przypomnijmy, że karta umożliwia mieszkańcom Nowego Sącza 90 minut darmowego parkingu a także darmową jazdę autobusami miejskimi. Do tej pory władze miasta miały kilkukrotnie problem z wydawaniem kart.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN