Każdy o artystycznym usposobieniu znajdzie tu swoje miejsce [ZDJĘCIA]

12.02.2020

Tak o nowo powstałym Towarzystwie Sądeckich Artystów mówią założyciele. W siedzibie przy ul. Długosza w Nowym Sączu działać mogą zarówno młode talenty, jak i osoby, które w kwiecie wieku odnalazły u siebie zamiłowanie do sztuki.

– Chcemy wyciągnąć z domu wszystkich, którzy mają gdzieś poskrywane własne prace, które być może nie zobaczyłaby światła dziennego. Chcemy ich przekonać i zmotywować aby przyszli i zorganizowali sobie u nas jakiś fajny, kameralny koncercik. Chcemy, żeby to było miejsce, gdzie sądeczanie będą przychodzić, żeby pooglądać obrazy i fajnie spędzić czas – podkreśla Ryszard Gołąb, założyciel tej organizacji.

Towarzystwo oficjalnie otwarło swoją siedzibę przy ul. Długosza 19 w Nowym Sączu. Można tu było usłyszeć koncert sądeckich artystów, wciąż dostępna jest też wystawa prac Angeli Gołąb malowane metodą pouringu.

– Polega to na wylewaniu farby na płótno, a technik jest wiele. Najpierw trzeba też stworzyć odpowiednia mieszankę. Zużywa się dość dużo farby, ale jest przy tym wiele frajdy i zabawy – wyjaśnia autorka prac.

W siedzibie Towarzystwa organizowane będą warsztaty tworzenia prac tą metodą. Na antenie RDN będziecie mogli też wygrać jedną z prac.

 

Posłuchaj:
Ryszard Gołąb
Angela Gołąb
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN