Kibice Sandecji wściekli na władze Nowego Sącza

14.05.2018

Sandecja Nowy Sącz po sezonie gry w Lotto Ekstraklasy spada do I ligi. Przy ul. Kilińskiego wciąż nie rozpoczęła się przebudowa stadionu, a piłkarze korzystali z obiektu w Niecieczy. Kibice Sandecji na swojej stronie na facebooku dali wyraz swojego niezadowolenia.

Kibice napisali między innymi, że zostali okradzeni z marzeń. Podkreślili, że klub jest pośmiewiskiem piłkarskiej Polski, bo wszystkie mecze rozgrywał poza Nowym Sączem.

Dlatego tez postanowiliśmy wystosować specjalne imienne podziękowania dla osób odpowiedzialnych za podręcznikowe zamienienie największego sukcesu sportowego w największą w historii kompromitację.
Dziękujemy Ryszardowi Nowakowi, Jerzemu Gwiżdżowi, Józefowi Kantorowi i reszcie pseudo decydentów za piękny, nowoczesny stadion – jesteście nieocenieni w swej prawdomówności – do zobaczenia przy urnach wyborczych! – napisali kibice.

Dostało się też prezesowi klubu. – Dziękujemy Grzegorzowi Haslikowi za zielone słupki w Excelu, świecące tak zapewne z powodu pozyskanych przez niego niezliczonych sponsorów dla klubu. Jeżeli informacje krążące po mieście o wycofaniu się głównego sponsora okażą się prawdziwe – to tylko pogratulować. Prezes który ciągle mówi że „się nie da” albo że „to nie w jego kompetencjach” to skarb! Żegnamy więc bez żalu…

Przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Sandecji wspomnieli też o części piłkarzy, nazywając ich pseudo gwiazdeczkami i wypominając zarobki rzędu 20 tysięcy złotych miesięcznie. Przy okazji wymienieni zostali zawodnicy, którzy zdaniem kibiców zasługują na szacunek: Dawid Szufryn, Wojciech Trochim, Filip Piszczek, Adrian Danek, Michał Gliwa, Bartłomiej Dudzic, Michal Piter-Bucko, Aleksandar Kolew i Alexandru Benga. Dla Was panowie wielki szacunek, bo to Wy ciągnęliście ten wózek, choć nie zawsze trener dawał Wam szansę.

Kibicom Sandecji trudno pogodzić się z faktem, iż przygoda z piłkarską Ekstraklasą trwała tylko jeden sezon.  – Jest nam po ludzku przykro. Zostaliśmy okradzeni z marzeń. Cały rok tułaczki po bezkresnych polach kukurydzy w gminie Żabno….przecież to kryminał – a wy nawet nie rozstrzygnęliście przetargu na projekt stadionu!! Śmieje się z nas cała Polska, począwszy od kibiców, przez piłkarzy a kończąc nawet na władzach PZPN – nie wstyd wam??

Poprosiliśmy biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza o komentarz do opinii kibiców. Dostaliśmy odpowiedź prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka: – Żałuję, że piłkarzom nie udało się utrzymać w Ekstraklasie, ale dziękuję im za walkę do końca. Rozstrzygamy przetarg na projekt, ponieważ plany budowy stadionu się nie zmieniły. Procedura przetargowa jest w toku, a podejmowane działania, w tym determinujące termin rozstrzygnięcia przetargu są w zgodne z ustawą Prawo zamówień publicznych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN