Kibicom Sandecji puściły nerwy – głośno domagali się szybkiej budowy stadionu [ZDJĘCIA]

12.01.2018

Protest pod sądeckim ratuszem, do którego doszło w piątek wieczorem (12 stycznia) ma rozpocząć serię manifestacji. W ten sposób fani biało – czarnych zamierzają wywalczyć nowy stadion dla pasów.

Twierdzą, że władze miasta karmią ich pustymi obietnicami o planach wybudowania miejsca rozgrywek na miarę Ekstraklasy. Dlatego licznie stawili się na rynku, żeby wykrzyczeć niezadowolenie. Mają dość wyjazdów na mecze do Niecieczy, gdzie miasto wynajmuje stadion.

Prezydent Ryszard Nowak, mimo, że zadeklarowany kibic Sandecji Nowy Sącz, nie stawił się na proteście. Przesłał do Stowarzyszenia Kibiców Sandecji pismo z tłumaczeniem, że w spotkaniu z manifestującymi przeszkodziły mu ważne obowiązki.

Radosław Stawiarz, szef Stowarzyszenia Kibiców Sandecji mówiąc o postulatach protestujących, wyraźnie odcinał się od polityki. – Jesteśmy zdenerwowani na prezydenta jeżeli chodzi o kwestie stadionu. Wszystkie inne nasze relacje z prezydentem się nie zmieniają – podkreślał.

Według najnowszych informacji, wyłonieniem autora projektu nowego stadionu ma się zająć spółka Sądecka Infrastruktura Miejska. Poprzedni przetarg został unieważniony po tym, jak jedyny chętny wykonawca wycenił prace na 60 mln złotych. Władze miasta stwierdziły, że to za dużo. Zamierzają wydać na ten cel maksymalnie 50 mln zł.

Zobacz też nagranie skandujących kibiców:

Publié par RDN Nowy Sącz sur vendredi 12 Janvier 2018

 

Posłuchaj:
Kibice
Radosław Stawiarz
Krystyna Pasek
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy