Kierowcy listy piszą – korki paraliżują miasto i uszczuplają kieszeń [ZDJĘCIA]

12.04.2018

Zmotoryzowani, którzy interweniują w RDN Małopolska twierdzą, że coraz większe korki w Tarnowie nie tylko wystawiają na próbę ich cierpliwość, ale i generują coraz większe koszty.

Jeden z nich wylicza dokładnie spalanie paliwa w korku, jego zdaniem w skali roku płaci za to dodatkowo 1000 złotych. – Bardzo trudne warunki, wszystko pozamykane, wszędzie remonty, mała przepustowość. Godziny południowe, jak 14.00 i 15.00 to jest istna masakra. – W godzinach szczytu to jest bardzo źle. Stojąc od ulicy Czerwonej w korku, jadąc przez kilometrowy odcinek, czekam 45 minut. To są koszty. W skali roku to 1200 zł jest – narzekają głośno tarnowianie.

W godzinach szczytu tworzy się zwyczajny chaos na drodze – utyskują kierowcy. Najbardziej zakorkowane ulice to m.in. Krakowska, Lwowska, Klikowska, czy Tuchowska.

A lepiej póki co nie będzie, bo jak informują urzędnicy, od dziś z powodu remontów zmieni się organizacja ruchu na ul. Spokojnej, a od wakacji rusza kolejna wielka inwestycja przy ul. Lwowskiej. Kolejarze po raz kolejny przesunęli termin końca prac przy wiaduktach. Tym razem na koniec roku.

Do tematu wracamy w Pulsie Regionu o 15.30.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy