Kierowcy narzekają na kiepskie oznakowanie na rondzie tymczasowym – interwencja RDN

27.11.2017

Kierowcy gubią się na tarnowskim rondzie i interweniują w sprawie kiepskiego oznakowania. Skrzyżowanie u zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Lwowskiej niejednego przyprawiło już o prawdziwy zawrót głowy.

Jak mówią tarnowianie – głównym powodem utrudnień jest chaos w oznakowaniu. – Że tu jeszcze nikogo nie zabiło? Zły pomysł. To jest błąd. Z jednej strony są za wąskie i niektórzy kierowcy przekraczają te linie. Nie wydaje mi się to rondo dobrym rozwiązaniem. – Spełnia lepszą funkcje niż wcześniej, jak były tu światła. Wygodne zarówno dla pieszych, jak i dla ruchu samochodów. Zdecydowanie upłynniło ruch w tym miejscu – twierdzą mieszkańcy.

Daniela Motak – rzecznik Urzędu Miasta tłumaczy, że rondo miało rozładowywać korki w Tarnowie po zamknięciu wiaduktu przy ul. Gumniskiej. – Tymczasowe rondo, które powstało na czas zamknięcia ulicy Gumniskiej sprawdza się, spełnia swoją role. Decyzja o tym, czy zostanie na stałe zapadnie w przyszłym roku. Teraz najprawdopodobniej ujednolicimy, poprawimy oznakowanie, ponieważ do nas również dotarły sygnały, że nie jest ono do końca czytelne dla kierowców – mówi rzeczniczka.

Tarnów to nie tylko miasto wiecznych remontów, ale także tymczasowych rond. Remont wiaduktu przy ulicy Gumniskiej potrwać ma jeszcze do połowy przyszłego roku, a do momentu ukończenia prac rondo będzie funkcjonować w takim kształcie jak obecnie.

Tymczasem, Urząd Miasta informuje, że w nocy z piątku na sobotę, zgodnie z deklaracjami, poprawione zostało oznakowanie na tymczasowym rondzie przy ulicy Starodąbrowskiej.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN