Kierowcy pytają, czy to nowa jakość parkowania w Tarnowie?

20.11.2019

Jeśli ktoś jest chętny, mamy nowoczesne miejsca do parkowania na ul. 1 Maja – piszą prześmiewczo internauci na portalu społecznościowym.

Nowość, o której wspominają, polega na tym, że 7 miejsc jest nie tylko na jezdni, ale linia oznakowania zachodzi czasem aż do połowy chodnika.

Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich, wyjaśnia, że miejsca, choć zwracają uwagę, to zostały wyznaczone zgodnie z projektem i zaakceptowała je Policja.

– Miejsca te są wyznaczone zgodnie z projektem, który wykonał inżynier ruchu i projekt jest zaakceptowany przez policję. Może tak być, jest to zgodne z przepisami ruchu drogowego. Musi na chodniku być zostawione półtora metra i jest tyle zostawione. Wysokość chodnika nie może przekraczać więcej niż 12 cm. Przed oznakowaniem tych miejsc też tak kierowcy stali. Musi być zachowana szerokość jezdni. Przejście dla pieszych jest i to nie stanowi problemu.

Co na to piesi i parkujący?

Kierowcy mówią, że krawężnik jest za wysoki. Piesi ze zrozumieniem podchodzą, bo jak mówią, w mieście trudno o miejsce.

– Trochę to przesada, nie za bardzo, ale z drugiej strony można przecież iść w pojedynkę. Pierwszy raz coś takiego widzę, ale podchodzę ze zrozumieniem, bo w mieście ciężko o miejsce do parkowania. Żeby obniżyli tylko krawężnik, bo ja tu swoim autem bym nie wjechała.

Nowe miejsca parkingowe przy 1 Maja powstały w ramach poszerzenia strefy płatnego parkowania, która od października dotyczy także ulic: Drużbackiej, Wita Stwosza, Głowackiego, Rogoyskiego, Rejtana, Grottgera, PCK, 1 Maja oraz ul. Parkową na odcinku od ul. PCK aż do Słowackiego.

Posłuchaj:
Jacek Chrobak
Tarnowianie
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo(NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN