Kierowcy stosują się do zakazu parkowania na ulicy Długosza

09.03.2018

Na ulicy Długosza w Nowym Sączu, gdzie w ubiegłym tygodniu wprowadzono zakaz parkowania w dni powszednie, nie widać już zaparkowanych samochodów. Przez ostatnie kilka dni strażnicy miejscy upominali kierowców i zwracali im uwagę na nowe oznakowanie. Efekty ich działań są widoczne, ponieważ korki w tym miejscu są mniejsze.

Kierowcom, którzy do tej pory pory parkowali samochody przy plantach na ulicy Długosza w Nowym Sączu, trudno było się pogodzić z nową rzeczywistością. Pod dotychczasowym znakiem postoju, pojawiła się adnotacja, że zakaz nie obowiązuje jedynie w soboty, niedziele i święta.

Nowe oznakowanie jest słabo widoczne dla kierowców, dlatego wielu z nich parkowało na pamięć. Jednak po upływie ponad tygodnia od czasu zmiany organizacji ruchu, kierowcy chyba już zrozumieli, że na ulicy Długosza nie zaparkują samochodu.

Efekty są widoczne. Dzięki przejezdnym dwóm pasom, nie korkuje się już jezdnia na odcinku od ulicy Mickiewicza do Konarskiego.

Straż Miejska przypomina, że na kierowców którzy zaparkują pojazd, mimo obowiązującego zakazu, zostanie nałożony mandat karny, a ich samochód może zostać odholowany.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN