Koalicja Obywatelska i Nasze Miasto Tarnów coraz bliżej porozumienia

19.11.2018

Trwają rozmowy pomiędzy przedstawicielami tych ugrupowań na temat koalicji w tarnowskiej Radzie Miasta.

Porozumienie klubów radnych stworzy możliwość współpracy z władzami Tarnowa.

– Rozmawiałem zarówno z przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej, jak i Naszego Miasta Tarnów. Tutaj postęp jest wyraźny. Mam nadzieję, że te kluby dojdą do porozumienia jeszcze w tym tygodniu. Będzie zawiązana albo formalna koalicja albo porozumienie programowe. Ja bezpośrednio już nie uczestniczę w szczegółach rozmów koalicyjnych. Radni sami muszą zdecydować, kto będzie przewodniczącym Rady Miasta czy też poszczególnych komisji – deklaruje prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Dopiero po inauguracyjnej sesji Rady Miasta Tarnowa mogą nastąpić zmiany w zarządzie miasta. Na pewno na kolejną kadencję wiceprezydentem pozostanie Piotr Augustyński. – Dalsze roszady są niewykluczone, ale zależą od rozmów z koalicjantami – dodaje Roman Ciepiela. – Jestem otwarty na współpracę z różnymi środowiskami. Jednak nie podejmuję żadnych decyzji personalnych do czasu ukonstytuowania się koalicji w radzie miejskiej. Dopiero wtedy przyjedzie czas na rozmowy w jaki sposób będziemy te programowe rozmowy realizowali – przyznaje.

Według nieoficjalnych informacji w przypadku zawiązania współpracy pomiędzy Koalicją Obywatelską a Naszym Miastem Tarnów, funkcję przewodniczącego rady ma objąć Jakub Kwaśny.

Niewykluczone też, że jednym z wiceprezydentów będzie przedstawiciel klubu Nasze Miasto Tarnów. Nieoficjalnie mówi się, że może być nim lider ugrupowania – Tomasz Olszówka.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN