Kobiety uczą się bronić

30.11.2019

Rusza kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet. Pierwsze zajęcia już 2 grudnia. Kurs organizowany jest przez tarnowską Straż Miejską cyklicznie od kilku lat i wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Na zajęcia może przyjść każda kobieta, niezależnie od wieku.

– Taki pomysł zrodził się w 2016 roku. To inicjatywa komendanta Straży Miejskiej, aby taki kurs zorganizować dla mieszkanek miasta Tarnowa.Nie ma ograniczeń wiekowych, może przyjść każda kobieta, która się czuje na siłach. Na pewno po takim kursie każda z pań będzie się czuła bezpieczniej, będzie mogła również poprawić swoją zdolność fizyczną – mówi Janusz Wdowiak – naczelnik Oddziału Patrolowo-Interwencyjnego Straży Miejskiej w Tarnowie, a jednocześnie instruktor sztuk walki.

Zajęcia są bezpłatne, nie ma również ograniczeń wiekowych, zaś sam program zajęć obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę.

– W programie tego kursu na wstępie będzie rozmowa na temat psychologii i zasad poruszania się w środowisku lokalnym. Później będziemy stopniowo przechodzić do poszczególnych elementów samoobrony – zaczynając od najprostszych, a z każdymi kolejnymi zajęciami te elementy będziemy poszerzać.

Zajęcia odbywają się przez cały grudzień w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 9.00-10.00 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Zapisy telefoniczne w sekretariacie Straży Miejskiej.

Kolejna edycja kursu już w styczniu.

Posłuchaj:
Janusz Wdowiak
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN