Kolejna akcja oszustów telefonicznych

06.09.2018

Plaga oszustów telefonicznych to niekończąca się opowieść. Tylko w jeden dzień w Tarnowie od 7 emerytów złodzieje próbowali wyłudzić duże pieniądze.

Niestety – ofiarą padła jedna kobieta, która przekazała 20 tys. zł rzekomej córce – a tak naprawdę – dobrze zorganizowanej szajce złodziei.

Policja z oszustami walczy cały czas, ale ich złapanie jest praktycznie niemożliwe.

– Tacy oszuści wiedzą jak działać i jak wyciągać informacje, mimo że sami nie zdajemy sobie z tego sprawy – przestrzega rzecznik tarnowskiej policji, Paweł Klimek. -Cały czas musimy przestrzegać, musimy alarmować, musimy mówić i za każdym razem powtarzać, aby osoby starsze, jeżeli odbierają telefony stacjonarne, bo tu cały czas mówimy o numerach stacjonarnych, to najlepiej, jakby się rozłączyły, a przede wszystkim były zawsze spokojne i nigdy nie przekazywały nikomu obcemu swoich oszczędności. Odłóżmy telefon, zadzwońmy do tego wnuka, wnuczki, do tego syna, córki, skontaktujmy się z osobą znajomą, bliską nam – wyjaśnia Paweł Klimek.

Oszuści najczęściej podają się za członka najbliższej rodziny i proszą o pomoc w wypłacie kaucji, gdzie kwota sięgać może nawet do 150 tys. zł albo w problemach finansowych – tam kwota sięga na ogół do 50 tysięcy.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN