Kolejna próba odwołania dyrektor

24.03.2020

Zarząd powiatu mieleckiego nie poddaje się i po negatywnej opinii kuratora i kilku miesiącach ciszy, znów przystępuje do procedury odwołania dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Jak tłumaczył radnym Andrzej Bryła wicestarosta mielecki – zaistniały nowe okoliczności w sprawie zarządzania szkoły przez Elżbietę Wyparło.

– Chodzi o załatwienia kwestii płatności składek PFRON-u przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych i postępowania pani dyrektor w tej kwestii. W ocenie zarządu takie postępowanie nie daje nam możliwości sprawowania nadzoru w ustawowym zakresie nad dyrektorem i placówką.

Zdziwienia takim krokiem nie kryli radni opozycji.

– Poprzednim razem też rzekomo wszystko było robione zgodnie z prawem, a to tylko pani dyrektor Elżbieta Wyparło rzekomo łamała i niestosowała prawa, ale wiemy, że kuratorium oświaty odrzuciło wszystkie zarzuty jako bezpodstawne albo mocno naciągnięte. Czy wobec tego to już nie sugeruje jakiegoś sposobu nadużywania władzy? – mówi Maria Orłowska.

Marek Paprocki przewodniczący rady powiatu z kolei poprosił zarząd, aby w tym szczególnym momencie czyli epidemii koronawirusa nie podejmować żadnych decyzji w związku z odwołaniem dyrektora placówki.

 

Posłuchaj:
Andrzej Bryła
Maria Orłowska
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN