Kolejne miliony złotych na inwestycje w gminie Ryglice i powiecie bocheńskim

02.08.2018

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę centrum wsi Lubcza, budowę sieci wodociągowej i kanalizacji, a także modernizację drogi powiatowej z Gawłowa do Bogucic.

Od kilkunastu lat, w samym centrum Lubczy stoi opuszczony i zniszczony budynek – mówi burmistrz Ryglic, Bernard Karasiewicz. – W tej miejscowości była gminna spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”. Uległa takiej degradacji, że w samym centrum jest możliwość odnowienia. Nie tylko w kwestii infrastruktury i zabudowy, ale także kultury bycia. W dzisiejszych czasach to musi być odnowione i wyglądać całkiem inaczej – dodaje.

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn mówi, że modernizacja drogi z Gawłowa do Bogucic pozwoli na szybki przejazd w kierunku autostrady i nie tylko. – Ta droga będzie miała istotne i strategiczne znaczenie. Dla mieszkańców okolicznych miejscowości rozwiąże problem, bo połączy bezpośrednio z trasą przebiegającą między gminą Drwinia a miastem Nowe Brzesko. To będzie nawiązanie do sieci komunikacyjnej w rejonie autostrady A4, łączącej wschód z zachodem z Proszowicami i dalej na północ – tłumaczy starosta.

Rewitalizacja centrum wsi Lubcza oraz budowa sieci wodno-kanalizacyjnej kosztować będzie łącznie ponad 24 miliony złotych z czego blisko 15 to dofinansowanie unijne. Prace mają potrwać do końca 2020 roku.

Natomiast przebudowa drogi w powiecie bocheńskim potrwa trzy lata. Samorząd wyda na tę inwestycję blisko 11 milionów złotych.

Posłuchaj:
Bernard Karasiewicz
Ludwik Węgrzyn
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN