Kolejni sponsorzy zainteresowani Sandecją. Konieczna będzie budowa mniejszego stadionu?

26.11.2019

Kilkunastu inwestorów było do tej pory zainteresowanych Miejskim Klubem Sandecja – informuje nas wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek. Władze miasta i prezes klubu szukają osoby, która wesprze finanse Sandecji i zajmie się budową nowego stadionu. Wciąż trwa korespondencja miedzy potencjalnymi inwestorami, a miastem, ale na tym etapie nie poznamy żadnych nazwisk.

Wiceprezydent zastrzega, że mogłoby to źle wpłynąć na negocjacje. Nie ucina też plotek w sprawie zainteresowania biało-czarnymi przez inwestora z Niemiec.

– My działamy swoją droga czyli prezydent i urząd, natomiast prezes i klub sportowy działa swoją. Przewinęło się co najmniej kilkanaście różnych potencjalnych sponsorów lub inwestorów. Im szybciej będą konkrety tym lepiej dla stadionu i dla miasta.

Stadion początkowo będzie spełniał minimalne warunki do gry w Ekstraklasie, czyli na 4,5 tysiąca miejsc z zadaszeniem na wszystkimi trybunami. To o połowę mniej niż jeszcze niedawno zakładano. Wiceprezydent zaznacza, że w późniejszym czasie będzie możliwość rozbudowy stadionu.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN