Kolejny pozytywny wynik w zarządzie miasta Tarnowa. Większe obostrzenia w urzędzie

31.07.2020

Testy potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u skarbnika miejskiego, Sławomira Kolasińskiego.

Jak wiecie z wiadomości RDN, chory jest także wiceprezydent Tarnowa, Tadeusz Kwiatkowski, który miał kontakt ze skarbnikiem.

Negatywne wyniki mają natomiast objęci kwarantanną – wiceprezydent Dorota Krakowska oraz dwie sekretarki. Powtórne testy urzędnicy przejdą za tydzień.

Jak informuje wiceprezydent Dorota Krakowska, skarbnik czuje się dobrze.

– W tej chwili przygotowujemy listę kontaktową osób, które miały bezpośredni kontakt z panem skarbnikiem. Jesteśmy w kontakcie z sanepidem. Ja pracuję zdalnie i płynność cały czas jest. Wczoraj wieczorem wysłaliśmy listę do sanepidu ok. 30 osób, które miały bezpośredni kontakt z prezydentem Kwiatkowskim.

Jak dodaje wiceprezydent Tarnowa, ze względu na środki ostrożności ograniczono wizyty w Urzędzie Miasta przy Mickiewicza 2. Zasady przyjmowania interesantów są takie, jak na początku pandemii.

– Trzeba zadzwonić, umówić się i oczywiście mieć przy sobie maseczkę, rękawiczki. Wprowadziliśmy od dziś te środki ostrożności, żeby nie narażać mieszkańców, ale i pracowników. Należy się umówić na rozmowę. Jeżeli jest potrzeba złożenia dokumentacji, można ją wrzucić do skrzynki lub pocztą elektroniczną przesłać. Przez te dwa tygodnie będziemy zachowywać wyższe środki bezpieczeństwa, ale urząd działa i wszystko jest procedowane.

Wiceprezydent Tadeusz Kwiatkowski poddał się testowi na koronawirusa prywatnie, nie miał żadnych objawów.

Dodajmy, że prezydent Roman Ciepiela był przez ostatnie dni poza urzędem, przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z Tadeuszem Kwiatkowskim. Prezydent wraca do pracy w poniedziałek 3 sierpnia.

Posłuchaj:
Dorota Krakowska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN