Czy kolorowe Walentynki sprawiają, że kochamy bardziej?

14.02.2018

Dziś wspomnienie św. Walentego, czyli popularne Walentynki. Mieszkańcy regionu mają jednak podzielone zdania na temat komercjalizacji tego święta.

Jednych pozytywnie nastrajają kolorowe witryny inni mają już przesyt wszędobylskich serduszek. Jednak wszyscy twierdzą, że miłość należy okazywać codziennie, nie tylko raz w roku.

Dużo jest reklam, sprzedawane są różne prezenty. – W dzisiejszych czasach każde święto czy to Wielkanoc, czy Boże Narodzenie, czy właśnie Walentynki są jakoś reklamowane więc zawsze jest kolorowo i trochę radości w tej szarej rzeczywistości. – To jest jednak dzień, który powinien być taki bardzo wyjątkowy. – To jest komercja. Powinniśmy sobie robić Walentynki każdego dnia w roku, ale większość ludzi o tym zapomina – mówią mieszkańcy.

Psycholog Gabriela Strojna mówi, że komercja Walentynek wylewająca się z witryn sklepowych wywiera dużą presję na temat sposobów spędzania Walentynek.

– Zwłaszcza ta presja jest zauważalna wśród młodych ludzi. Walentynki warto potraktować jako swego rodzaju przypominajkę co dla nas jest ważne. Większość z nas życzyłaby sobie aby uczucia okazywać nie tylko raz w roku, ale na co dzień, poprzez drobne gesty, okazywanie sobie zainteresowania, bycie uważnym na potrzeby drugiej osoby i mówienie wprost o swoich uczuciach – dodaje psycholog.

Zakochani nieraz wydają fortunę na prezenty począwszy od gadżetów, skończywszy na wykwintnych kolacjach.

Według statystyk aż 77% procent Polaków chętnie obchodzi Walentynki. Na miłosny prezenty wydajemy średnio 200 zł.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Gabriela Strojna
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN