Komendant na emeryturze

25.02.2020

35 lat pracy w straży, kilkanaście jako wicekomendant, ponad trzy kierując pracą komendy powiatowej. Komendant straży pożarnej w Brzesku Piotr Strojny przeszedł na emeryturę.

Piotr Strojny służbę rozpoczął w Brzesku, gdzie dowodził jednostką ratowniczo-gaśniczą. Następnie pracował w Komendzie Wojewódzkiej w Tarnowie jako oficer operacyjny. Po reformie administracyjnej w 1999 roku wrócił do Brzeska na stanowisko starszego specjalisty w sekcji operacyjnej. Od 2002 r. był zastępcą komendanta powiatowego , a od końca 2016 roku komendantem.

Odchodzę spełniony, cieszę się, że pracując w straży kontynuowałem chlubne tradycje rodzinne. Najlepsze w tym zawodzie jest to, że pomaga się ludziom. Najtrudniejsze były początki – mówi były komendant.

– Pojechaliśmy do zdarzenia. Mieliśmy śmiertelny pożar, gdzie zginęła starsza osoba. Ten pierwszy kontakt taki, gdzie trzeba było pomóc wyciągnąć tę osobę ze zgliszczy. To chyba najbardziej mi utkwiło i zostanie mi do końca życia w głowie.

Piotr Strojny działał też w Małopolskiej Brygadzie Odwodowej, gdzie był dowódcą kompanii i zastępcą dowódcy brygady. Na razie chce trochę odpocząć i zając się domem, choć nie wyklucza w przyszłości współpracy ze strażą.

Małopolski komendant wojewódzki pełnienie obowiązków szefa komendy powiatowej powierzył dotychczasowemu zastępcy Piotrowi Słowiakowi.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN