Do końca tygodnia można składać wnioski w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych [ZDJĘCIA]

06.07.2020

Jakie specjalizacje mogą wybierać absolwenci szkół podstawowych w powiecie brzeskim?

Tegoroczne nowości to podział organizacyjny w brzeskim Zespole Szkół nr 1. Od września będzie tutaj działać Liceum Ogólnokształcące i Technikum. Ta pierwsza szkoła podkreśla 100% zdawalność egzaminu maturalnego w 2019 roku. W zależności od wyboru przedmiotów rozszerzonych dodatkowo można się tutaj będzie uczyć ratownictwa medycznego oraz psychologii lub rysunku, iberystyki albo też dziennikarstwa i przedmiotu edukacja medialno-techniczna.

Druga ze szkół Technikum im. Piłsudskiego jest laureatem Brązowej tarczy rankingu Perspektyw. Jej uczniowie wyróżniali się w olimpiadzie logistycznej i konkursie na projekt edukacyjny Małopolskie Talenty. Można tu będzie zdobywać tytuł technika informatyka, rachunkowości, logistyka ale też reklamy oraz fotografii i multimediów.

Edukacja w Zespole Szkól na Zielonce może się zakończyć uzyskaniem tytułu technika mechatronika, informatyka i elektryka. Jak powiedziała mi Janina Motak dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku od tego roku jako jedyna w regionie na bazie profesjonalnej pracowni i wysokokwalifikowanej kadry rusza tutaj specjalizacja technik programista.

Na Zielonce działać będą także szkoły branżowe I i II stopnia. W nich można będzie zdobyć umiejętności w zakresie ślusarstwa, robot wykończeniowych, fryzjerstwa czy mechaniki pojazdowej.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN