Jest w końcu firma, która wybuduje tężnie

26.03.2018

Śląska firma z Pszczyny ma wybudować bocheńskie tężnie. Budząca duże kontrowersje inwestycja tamtejszego samorządu, nie miała szczęścia co do wykonawców. Poprzednie dwa przetargi unieważniono, dopiero trzeci wyłonił wykonawcę.

– Trudno mówić teraz o konkretnych terminach oraz zobowiązaniach, kiedy prace zostaną rozpoczęte. Chcielibyśmy po usunięciu ewentualnych braków w dokumentacji do tych działań przystąpić bez zbędnej zwłoki. Dlatego że dotacja unijna ma też określoną trwałość, zakres prac jest znacząco duży. Więc trzeba będzie się z tym wszystkim spieszyć – mówi burmistrz Stefan Kolawiński i liczy, że firma szybko wykona prace projektowe i zajmie się budową tężni.

Bocheński magistrat obserwując sytuację na rynku budowlanym jeszcze w styczniu chciał, aby radni dołożyli do inwestycji dodatkowe pół miliona złotych. – Warto było poczekać cierpliwie – mówi reporterowi RDN radny PiS Marek Gruca. – Dzisiaj z pełną świadomością można powiedzieć, że te kilkaset tysięcy złotych, które pierwotnie chciano wydać na budowę tężni, teraz możemy przeznaczyć na inne inwestycje. A takich w naszym mieście nie brakuje. Znalazł się oferent, który chce wykonać inwestycje w pieniądzach tych, które wcześniej były przeznaczone na ten cel – dodaje radny.

Obiekt powstanie w rejonie Paku Salinarnego oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Koszt budowy bocheńskich tężni to blisko 8 milionów złotych. Połowa tej kwoty to dotacja unijna.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
Marek Gruca
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN