Konferencja branżowa, spektakl i pierwsze szusowanie. Małopolski sezon zimowy oficjalnie ruszył w Kasinie

11.01.2020

W Małopolsce oficjalnie ruszył sezon narciarski. W tym roku Małopolska Organizacja Turystyczna na imprezę inaugurującą także sezon ferii w Polsce wybrała Kasinę Wielką. Tutejszy stok przypadł do gustu turystom, którzy tutaj przyjechali. – Jest też dobry do nauki – podkreślają miejscowi.

Ja już tutaj jeżdżę odkąd ten wyciąg istnieje więc znam go bardzo dobrze. I cały czas tyłem zjeżdżam bo prawie cały czas z uczniami – podkreśla instruktor jazdy z regionu. – Jeździ się fajnie, mamy fajny i miękki śnieg, mało się wywraca, wiec można spokojnie jeździć – dodaj mali uczniowie.

W Kasinie okazało się, że sport i kultura dobrze się ze sobą łączą. Uwagę szusujących przyciągnął spektakl, który aktorzy teatralni przedstawili na górnej stacji. Krótkie przedstawienie, dla którego sceneriom stał się budynek opowiadało historię zaślubin Narciarza z Kasiną.

To był też taki pewien przekaz, że związek z narciarzem, osobą, która jest bardzo atrakcyjna dla płci pięknej. I myślę, że płeć piękna, która jest również aktywna, też będzie zachęcać partnerów do ruchu, aby opuszczać pielesze domowe i żyć zdrowo i aktywnie – komentuję spektakl Grzegorz Biedroń, prezes MOT.

Z kolei dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej Paweł Mierniczak, nie ukrywa, że organizacja liczy na kolejny dobry sezon. Rozpoczął się on w tym roku wcześniej niż w poprzednim, czyli jeszcze w starym roku.

Rok do roku mamy wzrost w turystyce. Czekamy teraz na ostatni szlif raportu turystycznego za rok 2019 , ale mogę powiedzieć, że jest dobrze. O szczegółach będziemy informować pewnie za około dwa tygodnie. Myślę, że ten rok, który także zaczęliśmy z przytupem, będzie kolejnym rokiem rekordów jeśli chodzi o liczbę turystów i odwiedzających – wyjaśnia.

Imprezie towarzyszyła też konferencja, w której uczestniczyli samorządowcy, lokalni politycy, przedstawiciele branży turystycznej, czy nawet poseł Andrzej Gut Mostowy, który od niedawna jest wiceministrem resortu Rozwoju. Teraz jako pełnomocnik Premiera ds. promocji polskiej marki, może działać dla rozwoju turystyki w Małopolsce w zupełnie innym wymiarze – podkreślali uczestnicy spotkania.

 

Posłuchaj:
Ludzie
Grzegorz Biedroń
Paweł Mierniczak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN