Konie huculskie z całej Polski zaprezentują się w Regietowie [PROGRAM]

21.09.2018

Do stadniny koni Gładyszów po raz 24. przyjechały konie z całego kraju. W piątek (21.09) startują trzydniowe Dni Huculskie. W tegoroczne obchody wpisują się także II Mistrzostwa Polski koni tej rasy zorganizowane w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Piękno koni huculskich będzie można podziwiać podczas konkursu skoków przez przeszkody i zręczności w powożeniu. Barbara Jaglińska, zootechnik ze stadniny w Regietowie mówi, że hucuły to niezwykle łagodne zwierzęta.

– Konie huculskie są końmi dla każdego. Konie niewysokie, bardzo spokojne, które są w tanie znieść kaprysy każdego początkującego jeźdźca. Występują w maściach przeróżnych, więc każdy może sobie znaleźć coś dla siebie.

Dziś (21.09) o godzinie 15.00, hucuły zaprezentują się w czasie konkursu ujeżdżania, później czeka je próba kondycyjna.W sobotę (22.09) oprócz zawodów w powożeniu czekają również atrakcje i występy zespołów regionalnych – dla gości zagrają i zaśpiewają Wioszczanie i Chorkowianie.

Niedziela (23.09) to natomiast czas na konkurs skoków przez przeszkody, a także pokaz koni arabskich.

Przez cały weekend w Regietowie dzieci będą mogły bawić się w parku rozrywki. Na najmłodszych czekają też oczywiście przejażdżki konne i bryczką.

 

 

Posłuchaj:
Barbara Jaglińska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN