Koniec czarnego tygodnia w pomocy społecznej

26.11.2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraca do normalnej pracy. Zakończył się protest pod hasłem Czarny tydzień w pomocy społecznej.

Jak mówi Marta Twardy, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników MOPS w Tarnowie, pracownicy socjalni czekają nadal na podwyżki, ale także na korzystne dla pomocy społecznej zmiany w prawie. – Zaczynamy normalnie pracować, zdejmujemy czarne stroje i ulotki. Dajemy czas władzom na podjęcie działań. Czekamy również na informacje z Federacji, bo chcemy, żeby działania pracowników społecznych były takie same jednocześnie w całej Polsce. W pierwszej kolejności czekamy na odpowiedź pana prezydenta Tarnowa, być może pozytywnie nas zaskoczy.

Zasiłki dla klientów MOPS-u nie będą już przetrzymywane przez Ośrodek do końca ustawowego terminu, jak to miało miejsce podczas protestu. Pracownicy socjalni oczekują teraz na reakcję władz samorządowych na ich postulaty płacowe oraz reakcję ministerstwa na postulaty dotyczące zmian w prawie.

Jak zapowiada Marta Twardy, protestujący poczekają na reakcję władz na pewno do końca miesiąca. W grudniu, w zależności od rozwoju sytuacji, niewykluczony jest kolejny protest, który może być bardziej dotkliwy dla klientów MOPS-u.

Posłuchaj:
Marta Twardy
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30