Konkurs na nowego dyrektora mieleckiego pogotowia odbędzie się dopiero w październiku

04.07.2019

Przedłużają się procedury z tym związane. Jak już informowaliśmy w Wiadomościach RDN, nie udało się na ostatniej sesji wybrać komisji konkursowej.

Wybór nowego szefa jednostki jest konieczny po tym jak Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł nieważność wyboru obecnego dyrektora, Marii Napieracz.

Zarząd powiatu czeka też na uchwałę sejmiku województwa w sprawie zwolnienia Marii Napieracz, która jest dyrektorem pogotowia, ale i radną wojewódzką – wyjaśnia Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki.

Będziemy czekać na działania jakie w tym temacie podejmie sejmik, bo jest wymagana jego uchwała w zakresie wyrażenia zgody, bądź jej braku na rozwiązaniu stosunku pracy z radną Marią Napieracz. Martwi natomiast fakt nie podjęcia uchwały o wyborze komisji konkursowej.

Decyzję o wyborze komisji konkursowej radni powiatu mieleckiego zapewne podejmą dopiero po wakacjach, a nowego dyrektora poznamy w październiku.

Maria Napieracz zapowiedziała na naszej antenie, że będzie ubiegać się ponownie o fotel dyrektora pogotowia ratunkowego Mielcu.

Posłuchaj:
Andrzej Bryła
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Józef Knapik
play
Słowo za słowo - Józefa Szczurek-Żelazko
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN