Konno po beskidzkich szlakach

21.09.2017

Miłośnicy jazdy konnej doczekają się odnowienia odcinka Transbeskidzkiego Szlaku PTTK, który przebiega przez Nadleśnictwo Nawojowa. Trasa około 15 km jest już wytyczona od Hali Łabowskiej do Berestu. Teraz potrzebne jest tylko dofinansowanie z funduszu leśnego.

Tomasz Romanowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa tłumaczy, że przygotowanie trasy dla jeźdźców konnych to jedno, a umiejętności w tym sporcie.

– Chcemy, żeby to była w miarę bezpieczna trasa, choć to bezpieczeństwo często zależy od poziomu, jaki prezentują dany jeździec i koń. Pamiętajmy, że jesteśmy w terenie górskim, który jest wyjątkowo niebezpiecznym miejscem dla niedoświadczonych jeźdźców. Jeśli zaś chodzi o samo przygotowanie trasy, to mniej więcej w połowie planujemy zrobić miejsce postojowe, gdzie będzie można napoić konia i odpocząć. – wyjaśnia nadleśniczy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ścieżkę uda się uruchomić już w przyszłym roku. Cały Transbeskidzki Szlak Konny PTTK ma aż 400 km i zaczyna się od Beskidu Żywieckiego, a kończy w Bieszczadach. Żeby przemierzyć tę trasę, trzeba spędzić w siodle 14 dni.

Posłuchaj:
Tomasz Romanowski
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN