Kontrkandydat Jana Dziedziny zarzuca, że wójt Łącka próbuje ukryć prawdziwe zadłużenie gminy

15.10.2018

Janusz Klag analizował dane z ulotki wyborczej obecnego włodarza. W rozmowie na antenie RDN Nowy Sącz zasugerował, że nie przedstawiono tam całego zadłużenia, z jakim gmina zostanie na koniec roku. Jan Dziedzina miał przedstawić w ulotce wyborczej aktualne zadłużenie gminy, które ma być niższe, niż o tej samej porze 4 lata temu, gdy gminą rządził Janusz Klag.

Zdaniem byłego wójta, pod koniec roku finanse gminy mogą wyglądać zupełnie inaczej. – Kwota zadłużenia według Wieloletniej Prognozy Finansowej będzie wynosiła 24,6 miliona złotych na koniec bieżącego roku. W roku, w którym ja kończyłem kadencję, było to 21,1 miliona złotych. To oznacza, że zadłużenie tak naprawdę wzrosło.

Janusz Klag twierdzi, że informacje podawane w ulotce wyborczej Jana Dziedziny, mogą wprowadzić w błąd mieszkańców gminy.

– Nie ukrywam zadłużenia. Dane w mojego ulotce dotyczą stanu faktycznego – właśnie tak wójt Łącka Jan Dziedzina odpowiada na zarzuty Janusza Klaga.

Wyborczy kontrkandydat urzędującego wójta przekonywał, że dane dotyczące budżetu, jakie zostały przedstawione w ulotce Dziedziny, nie są zgodne z prawdą i powinny odnosić się do tego, z jakim deficytem gmina zostanie na koniec roku.

Jan Dziedzina porównał tu swoje wyniki z tym, co jest już dziś pewne.

Mój kolega i konkurent, jako urzędujący już wcześniej wójt, wie jak to jest z Wieloletnimi Planami Finansowymi. Plany są planami, które zakłada się na początku roku i później się je weryfikuje. Dziś mogę powiedzieć, chociaż to nie będą dane dokładne, że ten rok jako gmina zakończymy z zadłużeniem na poziomie poniżej 20 milionów. To jest przybliżony szacunek dlatego, że realizujemy duże inwestycję – wyjaśnia Jan Dziedzina.

Wszystkie dane w ulotce wynikają z informacji udostępnianych przez Biuletyn Informacji Publicznej.

Posłuchaj:
Janusz Klag podczas rozmowy w studiu RDN Nowy Sącz
Jan Dziedzina, obecny wójt gminy Łącko
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN