Koronawirus nie zniechęca tarnowian do planowania letniego urlopu [WIDEO]

13.02.2020

Stanisław Franiak z biura podróży Barbara Travel, w biznesowej odsłonie programu Słowo za Słowo powiedział, że już na początku roku wiele osób rezerwowało wakacyjne terminy.

Mieszkańcy regionu wybierają raczej bezpieczne kierunki.

– Styczeń był miesiącem, w którym notowaliśmy bardzo duże zainteresowanie ofertą letniego wypoczynku. Zdecydowanie dominują kraje basenu Morza Śródziemnego – Turcja, wyspy greckie, m.in Kreta i Rodos, to także Egipt, Tunezja, Bałkany, które od kilku lat stają się bardzo popularnym kierunkiem, no i Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Macedonia.

Tegoroczny urlop będzie jednak droższy.

– Średnio jest to na rezerwacji rząd wielkości 200-300 złotych od osoby. To wynika z wielu czynników, m.in. ze wzrostu cen paliwa lotniczego, jak i ogólnego trendu wzrostu cen dóbr konsumpcyjnych.

Ile w takim razie wydamy za tegoroczny urlop?

Dla przykładu, robiąc rezerwację już teraz, za 8-dniowy wypoczynek all inclusive na Krecie w lipcu lub sierpniu trzeba zapłacić od 2,5 do 3 tys. złotych.

Stanisław Franiak podkreśla jednak, że mocno zmienił się model wyjazdów. Kiedyś Polacy wyjeżdżali raz w roku na dwutygodniowe wczasy, teraz nastawiają się bardziej na zwiedzanie świata, wolą jeździć częściej, ale tylko na kilka dni.

Posłuchaj:
Stanisław Franiak
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN