Przez koronawirusa mieszkańcy dostaną Kartę Nowosądeczanina z opóźnieniem

11.02.2020

Koronawirus dał się we znaki władzą Nowego Sącza. Przez epidemie tej groźnej choroby w Azji Wschodniej sądeczanie nie dostają Kart Nowosądeczanina na czas. – Wszystko z powodu czipów, umieszczonych w kartach, które produkowane są w Chinach – wyjaśnia wiceprezydent Artur Bochenek.

– Z powodu koronawirusa, który był w Chinach, większość fabryk została po prostu zamknięta na 2 czy 3 tygodnie. One są ściągane z Chin. Nie tyle karty, co czipy do tych kart. Kanadyjska firma zamawia je w Chinach, bo tylko tam są produkowane, ale wiem, że do końca lutego problem ma być rozwiązany – zapewnił wiceprezydent.

Jak dodaję, władze miasta kontaktowały się już z firmą z Hiszpanii, która mogłaby takie karty wyprodukować, jednak ta też czipy do kart sprowadza z Chin. Mieszkańcy Nowego Sącza muszą wiec czekać, aż zmniejszy się liczba zachorowań na tego groźnego wirusa, tym samy pracownicy chińskich fabryk wrócą do pracy. Wnioski o przyznanie kart złożyło już 25 tysięcy sądeczan. Posiadaniem karty może pochwalić się na razie niespełna 5 tysięcy mieszkańców Nowego Sącza.

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Grzegorz Krakowski
play
Słowo za słowo - Anna Czech
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN