Kościół pw. Antoniego Padewskiego w Krynicy wypełnił się kolędnikami misyjnymi [ZDJĘCIA]

11.01.2020

Właśnie w Krynicy dzieci, młodzież i ich opiekunowie spotkali się aby podsumować tegoroczną akcję. Nie zabrakło też rodziców i katechetów. Za trud włożony w pomaganie potrzebujących podziękował im sam biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W tym roku w kolędzie misyjnej brało udział kilka tysięcy osób. Do Krynicy przyjechała zaledwie reprezentacja. Ponad 1 200 kolędników wypełniło jednak świątynię po brzegi.

Ja jestem przebrany za Azjatę, a mój kolega za Latynosa – wyjaśnia młody kolędnik ze Strzelcach Wielkich. – Chodziliśmy tak ubrani do domów w naszej parafii i w sąsiedniej miejscowości grupami. Wiele osób chętnie nas przyjęło, ale zdarzały się osoby, które nie otwierały drzwi – wyjaśniają.

Czasem było ciężko gdzieś dojść, padał deszcz, albo drogę utrudniały zaspy śniegu, ale daliśmy radę. Taka pomoc daje dużą satysfakcję – dodają sądeczanki.

Dzięki pieniądzom jakie zebrali kolędnicy odwiedzając mieszkańców diecezji będzie można wspomóc misje w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. W tym roku pomoc będzie szczególnie kierowana do Kazachstanu.

Celowo chcemy tam wesprzeć kilka ośrodków kierowanych przez naszych księży, ale cały czas mamy dwa główne ośrodki czyli szpital w Bagandou i szkoła dla dzieci głuchoniemych w Kamerunie – wyjaśnia biskup Andrzej Jeż.

Misją można pomagać przez cały rok. Wielu wiernych składa indywidualne datki, ale często też jako ofiarę Róż Różańcowych czy innych grup modlitewnych. W diecezji ogłaszane są też składki niedzielne na ten cel.

Nie wszystkie parafie przesłały sprawozdanie z kolędy misyjnej więc jeszcze nie wiadomo jak wiele pieniędzy udało się zebrać. Póki co kwota szacowana jest na blisko 2 miliony złotych.

W Krynicy odbyła się 21. edycja Diecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN