Kredyt gotówkowy – oferty do 150 tys.

06.07.2020

W związku z pandemią COVID-19 wiele banków bardzo ostrożnie podchodzi do przyznawania kredytów długoterminowych. Banki weryfikują bardzo dokładnie naszą zdolność kredytową.

Osoby, które wcześniej posiadały zdolność kredytową, teraz jej nie mają. Dlaczego tak się dzieje i jak uzyskać kredyt gotówkowy do 150 tysięcy złotych? Podpowiadamy, gdzie szukać najlepszych ofert i na co zwrócić uwagę.

Kredyt gotówkowy 150 tys. w czasie pandemii
Odmrożenie gospodarki wpłynęło na zachowanie banków, jednak nadal widać, że są niechętne, ab przyznawać kredytu gotówkowe, szczególnie te długoterminowe. W przypadku kredytów hipotecznych większość banków podniosła minimum wkładu własnego nawet o 200%, wszystko dlatego, aby ograniczyć ryzyko kredytowe i zmniejszyć ilość przyznawania kredytów. Wielu kredytobiorców straciło zdolność kredytową. W grupie zwiększonego ryzyka banki widzą jednostki prowadzące własną działalność gospodarczą, jak i osoby zatrudnione na inną umowę niż umowa o pracę. Są to kredytobiorcy o niestabilnym źródle dochodu, które w związku z pandemią wirusa COVID-19, mogą mieć problemy ze spłatą wierzytelności.

Kredyt gotówkowy 150 tys. na 10 lat a zdolność kredytowa
Banki ograniczając ryzyko kredytowe, w pierwszej kolejności weryfikują naszą zdolność kredytową. Jest to bardzo ważny miernik, który składa się z kilku zmiennych. W jego skład wchodzą nasze comiesięczne wpływy na konto osobiste, wiek, wykonywany zawód wraz z rodzajem umowy, która normuje stosunek pracy, miejsce zamieszkania, stan cywilny, historia kredytowa, czy ilość osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego. Wszystko to przy odpowiednich wyliczeniach określa ryzyko kredytowe, jakie musi ponieść bank, chcąc udzielić nam zobowiązania. Im mniejsze ryzyko kredytowe, tym chętniej bank udziela zobowiązania. Warto pamiętać, że możemy wpłynąć na naszą zdolność kredytowa i poprawić ją o kilka procent. Jest to ważna informacja, gdyż czasami niewielkie ruchy mogą wpłynąć na zmianę decyzji i wydanie akredytacji.

Historia kredytowa – dlaczego jest taka ważna?
Nie wszyscy przyszli kredytobiorcy pamiętają, aby zadbać o swoją historię kredytową. Jest to taki czynnik, który może w całości przesądzić o tym, że bank nie przyzna nam kredytu. Gdy rozpocznie się weryfikacja naszej historii kredytowej w Biurze Informacji kredytowej i zyskamy status niepewnego płatnika, bank natychmiast odmówi nam kredytu. Dzieje się tak, gdyż nasze ryzyko kredytowe gwałtownie wzrasta i stajemy się w oczach banku kredytobiorcą, który nie spłaca zaciągniętych zobowiązań. Skoro nie robiliśmy tego wcześniej, dlaczego mielibyśmy spłacać teraz. Jeśli mamy negatywną historię kredytową, możemy skorzystać z oferty instytucji pozapłacowych, które mniejszą wagę przywiązują do weryfikacji wniosku. Dzieje się tak, gdyż normowane są przez inne przepisy prawne, niż prawo bankowe, a to jest wyjątkowo restrykcyjne.

Kredyt gotówkowy 150 tys. – jakie zarobki?
Osoby, które starają się o 150 tys. kredyt gotówkowy muszą dokładnie zdiagnozować swoją sytuację dochodową, jest to związane z określeniem, czy będzie nas stać na wzięcie takiego zobowiązania. Kredyt gotówkowy nie może wpływać na prawidłowe funkcjonowanie, dlatego musimy obliczyć comiesięczną ratę i czas spłaty w oparciu o czynniki ze zdolności kredytowej. Z pomocą może przyjść nam kalkulator kredytu gotówkowego, na której postawie wyliczymy dokładnie, jakie zarobki będą nam potrzebne, aby móc uzyskać kwotę zobowiązania, jaka nas interesuje. Kalkulator kredytowy jest idealnym narzędziem, które pozwala dostosować nasza sytuacje do oferty przedstawionej przez bank. Wystarczy jedynie odpowiednio pomanewrować czynnikami, aby ustalić optymalną wysokość raty i czas spłaty, która jest w zasięgu naszych możliwości. Jednak musimy pamiętać, że narzędzie to jest jedynie diagnostyczne i nie uwzględnia wielu czynników takich jak oferty promocyjne, czy indywidualne ustalenia zawarte w umowie. Dlatego, warto traktować kalkulator jako szacunkowe narzędzie wspierające w pierwszym okresie planowania kredytowego.

Kredyt gotówkowy 150 tys. – jaka rata będzie najlepsza?
Wszystko zależy od naszych indywidualnych możliwości. Jednak musimy pamiętać, że rata nie może wpływać na nasze prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli, szukamy najlepszej dla nas opinii, to warto skorzystać z pomocy banku i sprawdzić, jakie oferty mogliby przygotować. Możemy to zrobić bezpośrednio placówce, jak i za pomocą internetu. Jednak musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż to może trochę potrwać, nim pracownik przygotuje dla nas odpowiednie oferty. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych dostępnego na Totalmoney.pl, który nie tylko skraca czas poszukiwań, ale także jest źródłem wiedzy o runku kredytowym. Taki ranking pozwala dobrać optymalną ratę, czas spłaty i wysokość kredytu, wszystko po to, aby pomóc nam dokonać najlepszego wyboru. Możemy skorzystać również z pomocy doradcy kredytowego, który przygotuje dla nas opracowaną ofertę kredytową. Na bazie jego doświadczenia możemy uniknąć pułapek i skrócić czas oczekiwania na pozytywną weryfikację.

Wydawca, Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN