Kronospan przekroczył normy emisji niebezpiecznych substancji – jest wniosek o wstrzymanie pracy jednej z instalacji

16.03.2018

Marszałek Podkarpacia wraz z prezydentem Mielca złożyli wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie o wstrzymanie pracy jednej z instalacji w Kronospanie. Powodem są przekroczone normy emisji dwutlenku siarki, tlenku azotu i tlenku węgla.

Musimy działać zdecydowanie – mówi prezydent Mielca Fryderyk Kapinos. – Złożyliśmy z marszałkiem wniosek o wstrzymanie tej instalacji. Myślę, że muszą być już jakieś konkretne działania podjęte, bo są przekroczenia w pomiarach – dodaje.

Przedstawione wyniki kontroli nie pozostawiły złudzeń, że musimy zadbać o mieleckie powietrze – mówi reporterowi RDN marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl. – Taki wniosek może złożyć każdy obywatel, może złożyć każda instytucja, mając na uwadze to, co zostało pokazane 9 marca przez Wojewódzki Inspektorat Środowiska w zakresie emisji. Drugi wniosek jest konsekwencją tego pierwszego, musimy wypowiedzieć te zintegrowane pozwolenie, które zostało naruszone. Zawiadomiliśmy firmę, że takie postępowanie zostało wszczęte – tłumaczy Władysław Ortyl.

Burzliwa dyskusja odbyła się podczas Sesji Rady Miasta. W jej trakcie przedstawione zostały wyniki kontroli WIOŚ przeprowadzonych w ostatnich miesiącach.

Dla samorządowców stanowią one podstawę do dalszych działań administracyjnych w stosunku do firmy Kronospan.

 

Posłuchaj:
Fryderyk Kapinos
Władysław Ortyl
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN