Krynica nie będzie w tym roku sądeckim Davos? W sprawie forum wypowiedział się minister Szumowski

07.08.2020

Forum Ekonomiczne w Krynicy może zostać odwołane. Dziś zasugerował to w swojej wypowiedzi minister Łukasz Szumowski. W programie Tłit Wirtualnej Polski powiedział, że jeśli powiat nowosądecki nadal będzie się znajdował w czerwonej strefie, wówczas Forum „trzeba będzie odwołać”. Organizatorzy kongresu opublikowali oświadczenie. 

Jak wiecie z naszych wiadomości, ze względu na dużą ilość przypadków zachorowań na koronawirusa w powiecie nowosądeckim od soboty będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia. Dotyczą one noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, ograniczenia gości weselnych do 50 czy zakazu organizacji kongresów czy targów. Kultowe dla Krynicy Forum Ekonomiczne co roku organizowane jest na początku września, a do uzdrowiska przyjeżdżają ekonomiści, politycy, biznesmeni i ludzie nauki.

Nowe ograniczenia mogą pokrzyżować plany organizatorów, ale nic nie jest przesądzone.

– Będziemy analizowali wskaźniki dwa razy w tygodniu (…) jeżeli ograniczymy znacznie nasze działalności, to być może za trzy tygodnie Krynica będzie już strefą zieloną. Ale jak na razie jest strefą czerwoną i na pewno nie można organizować tak dużej imprezy – podkreślał w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia.

Na wprowadzenie nowych obostrzeń już w czwartek zareagowali organizatorzy Forum Ekonomicznego.

– Trudno prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w drugim tygodniu września. Jednak doświadczenia z ostatniego półrocza pozwalają nam zakładać, że zdecydowane działania podjęte obecnie doprowadzą do sytuacji, w której poziom obostrzeń w Krynicy Zdroju będzie można obniżyć do średniej ogólnopolskiej. Dzięki temu Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się bez żadnych zakłóceń oraz z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – napisał w czwartek w oświadczeniu Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Całe oświadczenie dostępne jest tutaj: http://www.forum-ekonomiczne.pl/forum-ekonomiczne-2020-a-obostrzenia-zwiazane-z-pandemia/

Organizatorzy Forum zakładają, że kongres odbędzie się przy zachowaniu norm sanitarnych, uczestnikom będzie badana temperatura, a u osób z objawami zostaną przeprowadzone testy na COVID-19.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN