Czy to kryzys w Radzie Miejskiej?

04.11.2019

Nie brakuje takich głosów zwłaszcza wśród oponentów prezydenta Tarnowa.

Jest o tym przekonany radny z klubu PiS Dawid Solak, który wraz z radnym z Koalicji Obywatelskiej Zbigniewem Kajpusem był gościem programu Słowo kontra słowo.

Jak informowaliśmy, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, rajcy nie zgodzili się na proponowane przez Romana Ciepielę podwyżki podatków od nieruchomości.

Przeciw głosowali nie tylko przedstawiciele prawej strony sceny politycznej, ale i zaplecza prezydenta, czyli radni z Koalicji Obywatelskiej.

– W tle tej decyzji było to, że stawka podatku od nieruchomości została podniesiona przed rokiem, a była to dość znacząca regulacja. Radni zrozumieli wtedy, że jest potrzeba dodatkowych środków w budżecie. A teraz, tak szybka, następna podwyżka byłaby zbyt dużym obciążeniem dla mieszkańców i przedsiębiorców – mówi Zbigniew Kajpus.

– Prezydent nie tylko traci kontrolę nad swoim zapleczem politycznym, lecz w ogóle nad miastem. Nie rozmawia już nie tylko z radnymi z klubu PiS, który ja reprezentuję, ale i z radnymi z Koalicji Obywatelskiej. Skutki mogą być opłakane. Już teraz z budżecie brakuje pieniędzy. To są rozpaczliwe próby szukania pieniędzy w kieszeniach mieszkańców – mówi Dawid Solak.

Przypomnijmy, podczas ostatniej sesji radni nie zgodzili się też na wprowadzenie opłaty reklamowej w wysokości zaproponowanej przez prezydenta. Została ona obniżona.

Posłuchaj:
Zbigniew Kajpus, Dawid Solak
Cała rozmowa
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN