Czy kryzys śmieciowy w Tarnowie jest już rzeczywiście zażegnany?

15.03.2019

Lider i radny Naszego Miasta Tarnów Tomasz Olszówka, który był gościem programu Słowo za słowo uważa, że przez najbliższe miesiące ceny za wywóz nieczystości nie powinny wzrosnąć.

Nie jest jednak przekonany, że kompromis zawarty przez radnych jest rozwiązaniem na stałe.

Mimo rezygnacji z remontów kilku ulic w Tarnowie, czyli zapełnienia dziury budżetowej z powodu niewystarczających pieniędzy na gospodarkę śmieciową, chce mieć pewność, że nie będzie ograniczeń w wywozie nieczystości.

– Dostałem sygnał, że na stronie internetowej MPGK, w harmonogramie wywozu odpadów wielkogabarytowych zniknęły najbliższe terminy. Mam deklarację skarbnika i szefa stosownej jednostki w magistracie, że zapis zostanie przywrócony.

Radny Tomasz Olszówka uważa, że na tym nie koniec trudnych tematów dla tarnowskiego samorządu.

Jego zdaniem, przez brak tzw. bezpieczników finansowych, miasto za chwilę stanie przez kolejnymi problemami – dopłat do edukacji i komunikacji.

– Będzie kryzys edukacyjny związany z potężną dziurą finansową w oświacie oraz problem związany z komunikacją miejską. Być może trzeba będzie podnieść ceny za bilety. Będziemy musieli znów o tym rozmawiać. Mam tylko nadzieję, że odpowiednio wcześniej, a nie w ostatniej chwili.

Jak informowaliśmy, na czwartkowej sesji radni zdecydowali o rezygnacji z remontów kilku ulic osiedlowych Tarnowie.

Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów gospodarki śmieciowej. Prezydent zadeklarował, że planowane modernizacje będą odłożone w czasie, lecz zostaną wykonane.

Posłuchaj:
Tomasz Olszówka
Dorota Kunc
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy