Która inwestycja pierwsza?

12.02.2019

Krakowska czy Elektryczna? Gdzie, po zimowej przerwie robotnicy pojawią się najwcześniej?

Pierwsze tarnowskie inwestycje drogowe, według zapewnień urzędników, rozpoczną się wraz z przyjściem korzystnych warunków atmosferycznych. A wtedy robotnicy mają wrócić m.in. na Plac Kazimierza.

W tym roku mają się też rozpocząć m.in. remonty ulic Lwowskiej, Krakowskiej, czy Orkana. Jedną z większych inwestycji jest również modernizacja ulicy Elektrycznej.

Największa realizowana obecnie inwestycja to remont Elektrycznej i to od niej rozpoczniemy rok – tłumaczy Artur Michałek, zastępca dyrektora ds. komunikacji w Zarządzie Dróg i Komunikacji.

Trwają prace na ul. Elektrycznej. Nie są one jeszcze związane bezpośrednio z samym układem drogowym lecz z infrastrukturą. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające to wykonawca zobowiązał się do rozpoczęcia prac typowo drogowych.

Z dużych przedsięwzięć, które nie będą powodowały znacznych utrudnień w ruchu przewidziana jest również modernizacja płyty rynku.

Obecnie został ogłoszony przetarg. Po wyłonieniu wykonawcy rozpoczniemy prace. Zostaną one zrealizowane w tym roku. W tym roku zostanie objęta zasadnicza część rynku – ta, po której nie jest prowadzony ruch. Natomiast na przyszły rok przewidziane są prace związane z modernizacją tego układu drogowego, okalającego płytę rynku.

W tym roku przewidziane są również do realizacji remonty dróg osiedlowych m.in. na ulicach Jeżynowej, Malinowej, Bukowej czy Żurawinowej.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy