Kurz, hałas i korki, czyli kiedy koniec remontu drogi wojewódzkiej w Żabnie? – interwencja RDN

08.06.2018

– Kiedy wreszcie skończy się ten koszmar? – pytają mieszkańcy Żabna, którym remont drogi wojewódzkiej mocno daje się we znaki. Po tym, jak wprowadzono ruch wahadłowy, tworzą się duże korki, a ci, którzy mieszkają przy remontowanej trasie, narzekają na hałas i kłęby kurzu, który wdziera się wprost do mieszkań.

Nawet nie da się wyjść na spacer, bo przez ten pył nie można oddychać. Na upale nie da się też przewietrzyć mieszkania, a okna pokryte są warstwą piachu – skarżą się mieszkańcy z ulicy Tarnowskiej. – Kurzy się, za długo to trwa. Ciężko przejechać, wszędzie rozkopane. Nic niestety z tym nie zrobimy, musimy to wytrzymać i tyle – dodają.

Co na to władze?

Burmistrz Żabna, Stanisław Kusior przekonuje, że nie powinno być żadnych opóźnień. – Nie mam sygnału, żeby były jakieś opóźnienia, prace postępują dość sprawnie i wykonawca zapewnia, że po 25 czerwca prawdopodobnie będzie lany asfalt, o ile pogoda pozwoli. Jest to duży zakres robót, a gęsta zabudowa dookoła, nie można więc zrobić objazdów, w związku z tym każdemu się wydaje, że ciągnie się to w nieskończoność – informuje burmistrz.

Remont ulicy Tarnowskiej w Żabnie ma planowo zakończyć się we wrześniu bieżącego roku.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Stanisław Kusior
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy