Lampa na środku drogi? – interwencja RDN

09.05.2018

Nietypowa sytuacja przy ul. Marynarki Wojennej w Tarnowie. Mowa o lampie na środku drogi. Mieszkańcy informują, że drogowcy poszerzając drogę i parking, zostawili ją w miejscu, w którym stała.

Mówią, że to kolejny absurd drogowy. – Na pewno jest coś nie tak, nie powinna być ta lampa na środku. Ta latarnia nie była na środku, ale powiększyli parking i znalazła się na samym środku drogi. Powinna zostać przeniesiona gdzieś poza drogę. Temat jest znany w spółdzielni czy też administracji oraz urzędzie, ale nic nie dało się zrobić – dodają mieszkańcy.

Przedstawiciele Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie tłumaczą, że wszystko zostało uzgodnione z Radą Osiedla. – Lampa ma poprawić bezpieczeństwo i nie będzie przeszkadzać kierowcom – mówi Marcin Szura. – Na razie może wydawać się, że jest na środku drogi, ale ona będzie w wysepce oddzielona krawężnikami. Więc pozostanie w tym miejscu i będzie bezpiecznie. Nie chodziło nam o to, że nie da się przenieść, ale usytuowana na tej wysepce może oświetlać cały rejon skrzyżowania tych uliczek. Konsultowany był projekt z Radą Osiedla i jej przedstawiciele zgodzili się na ten projekt – tłumaczy.

Koniec prac remontowych przy ulicy Marynarki Wojennej zaplanowano na przełom czerwca i lipca. Oprócz nowej nawierzchni i chodników, w okolicach dwóch bloków powstaną nowe parkingi.

Zadanie jest realizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Tarnowie.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Marcin Szura
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN