Lasy zamknięte także w regionie brzeskim

23.03.2020

Podjąłem tę decyzję ze względów bezpieczeństwa i dla zapobiegania epidemii. Żeby ludzie się tam nie gromadzili – mówi Mariusz Suma, nadleśniczy Nadleśnictwa Brzesko.

Także tutaj został wprowadzony zakaz wejścia do lasów.

 

Lasy były w niektórych miejscach oblężone przez ludzi, ze względu na ograniczone poruszanie się po miastach – tłumaczy nadleśniczy.

– Las jest zakładem pracy. Otwartym zakładem, gdzie normalnie wykonujemy pracę. Ze względu na bezpieczeństwo pracowników naszych i firm współpracujących to praktycznie cała Małopolska podjęła taką decyzję. 

Tabliczki z zakazem wstępu pojawiły się w tak zwanych miejscach newralgicznych: przy drogach czy przy parkingach np. w Lesie Kolanowskim w Leśnictwie Chrostowa.

Łamanie zakazu wg prawa grozi mandatem. Jednak nadleśniczy Suma nie chce na razie mówić o karach, a raczej o prośbach i o pouczeniach.

Nadleśnictwo Brzesko obejmuje ponad 6 tysięcy hektarów terenów leśnych w powiatach brzeskim i bocheńskim, ale też w tarnowskim i wielickim.

Wprowadzone na południu kraju zakazy to efekt apelu, jaki do nadleśniczych wystosował dyrektor regionalny Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorowski, który za niebezpieczne uznał gromadzenie się ludzi na terenach leśnych.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN