Za dwa lata może ruszyć budowa obwodnicy Lisiej Góry [WIDEO]

03.07.2019

Gmina czeka jeszcze na ostateczną decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie odwołań mieszkańców ulicy Długiej, którym nie podoba się przebieg trasy. Mówią, że będzie niebezpiecznie i za głośno.

Wójt Arkadiusz Mikuła, który był gościem programu Słowo za Słowo nie zgadza się z tymi zarzutami. Przekonuje, że trasa będzie oddalona od domów o 300-500 metrów.

Powiedział, że jego decyzja środowiskowa w pierwszej instancji, czyli w Samorządowym Kolegium Odwoławczym została utrzymana w mocy, dlatego ma nadzieję, że niebawem będzie zielone światło dla budowy trasy, która ominie centrum Lisiej Góry. I, że będzie dofinansowanie z województwa.

– Wczoraj miałem spotkanie z marszałkiem Smółką, na którym analizowaliśmy możliwość przystąpienia do dokumentacji projektowej i uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Pan marszałek zadeklarował, że na zarządzie porozmawia i poszukają pieniędzy niezbędnych do tego żeby zlecać już projekt szczegółowy i pozwolenie z Regionalnych Inwestycji Terytorialnych.

A mowa o dużych nakładach, nawet 50 milionach złotych. Sam projekt to około 1 miliona złotych.

Obwodnica będzie miała swój początek w Brzozówce, przy centrum dystrybucyjnym, czyli zaraz za Tarnowem. Następnie prowadzić będzie granicą strefy przemysłowej, która powstaje przed Lisią Góra, a potem równolegle do ulicy Długiej poprzez drogę powiatową Lisia Góra – Zaczarnie, w jednym miejscu przetnie ulicę Długą ( i to jest jedyne sporne miejsce) i dalej w kierunku północnym do drogi wojewódzkiej 984.

Posłuchaj:
Arkadiusz Mikuła
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN