Lato nad wodą w regionie tarnowskim

01.08.2020

Słoneczna pogoda i czas wakacji zachęca nas do korzystania z uroków lata i wypoczywania nad wodą. Zalew w Radłowie, kąpielisko ‚Chorwacja’ w Jurkowie czy ‚Kakałko’ w Podlesiu Dębowym to miejsca najczęściej odwiedzane przez mieszkańców regionu.

Rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek apeluje o ostrożność i wybieranie tych miejsc gdzie możemy czuć się bezpiecznie.Odradza kąpieli w Dunajcu.

– Natomiast są jeszcze akweny absolutnie niestrzeżone – tutaj mówimy o Dunajcu czy rzece Biała. Tam też sporadycznie możemy zobaczyć osoby korzystające z tych plaż kamienistych gdzie możemy wejść zanurzyć stopy w zimnej wodzie Dunajec. Absolutnie odradzam kąpiel w Dunajcu. Jest to rzeka zdradliwa, górska, nigdy nieprzewidywalna.

Pierwsza połowa wakacji upływa w regionie bezpiecznie. Policja nie odnotowała żadnego utonięcia.

– Mamy połowę wakacji. W tarnowskiej komendzie policji nie mamy jak dotąd na szczęście żadnego przypadku utonięcia i oby tak dalej. Do końca wakacji został nam jeszcze cały sierpień. Chciałbym aby taka statystyka została zachowana. Korzystajmy z tych akwenów wodnych, które są dostępne, ale róbmy to z głową. Przede wszystkim nie pijmy wtedy alkoholu, nie wskakujmy od razu po nagrzaniu do wody bo to się może skończyć. dramatycznie.

W 2019 roku na terenie Polski utonęło 456 osób. 98 osób przed utonięciem spożywało alkohol.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Karol Garncarz, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN